Inclusive of all taxes
The realistic dual motor dildo comes in brown color with a suction cup at the base of the dildo. It is a battery operated product which runs with 3 AA batteries inserted in the battery operator which is plugged in with the dildo.
It is a 8 inch dildo which has realistic features like crafted nerves, skin texture and twisted head at the top of the penis. The base of the penis is attached with a suction cup which is powerful enough to make its use hands-free for you. The brown color of the dildo also makes it look very pleasing to use.
Material used to make the dildo is silicone which is non-toxic and safe for skin. The surface of the dildo feels extremely soft on the intimate parts and doesn’t irritate the area.
With dual motors present, vibrations in the dildo are very intense and can be magnified upto 5 different modes. All these properties make it a must have dildo for women.
Read More| COD Available | Yes |
|---|---|
| Material | Silicone / Delightful non-toxic and body-safe Silicon material |
| Colour | Brown |
| Length | 20.32 cm (8 inch approx.) |
| Width | 5.08 cm (2 inch approx.) |
| Diameter | 12.7 cm (5 inch approx.) |
| Battery | 3x AA (Clock Batteries) |
| Vibration | Yes |
| Vibration Level | 5 (Dual Motor) |
| Suction Cup | Yes |
| Net Quantity | 1 Unit |
Clean the product with damp cloth to ensure hygiene.
Insert the batteries in the battery compartment.
Lubricate the product and your intimate area with a water-based lube.
Change the intensity of vibration while using the product for full satisfaction.
Thoroughly clean the product after use with tissue and a sex toy cleaner.
jasdeep
Nice
Marketed/Sold By:
Qaysa Care Pvt. Ltd.
Bestech Business Tower, Sector-66A, Mohali, SAS Nagar, Punjab - 160062
Contact:
+91 9041136969
support@naughtynights.in
Address: Same as above
Country of Origin:
China
Imported By:
Kalka 24
W.E.A., Karol Bagh New Delhi – 110005
Discreet PackagingAll products will come in plain brown boxes.
The Best QualityAll our products are dually checked and verified to meet the hygiene standards
Discreet BillingBilling appears with the name XYZ Pvt. Ltd or similar.
Privacy & SecurityYour Privacy is our priority